skip to Main Content
(0312) 484 21 71 info@intecro.com.tr
0
Yatırımlarını arttıran Intecro, tesislerini 6.000m2 kapalı alana çıkartırken, makine, test ve ekipman alt yapısını 2 katına çıkarttı. Ankara Sanayi Odası ve Sanayi Bakanlığımız tarafından Arge dalında yılın firması seçildi ve ödüle layık görüldü. Yurtdışında ki ihracat kapasitesini 2 katına çıkarttı ve Dünya’nın 16 ülkesine ihracat gerçekleştirdi. Ülkemizde faaliyet gösteren 1152 Arge Merkezi arasında Türkiye’nin en yüksek katma değer üreten ve Ar-ge’ye yatırım yapan 77. En büyük şirketi olurken, Robotik sektörü özelinde Türkiye’nin en yüksek katma değer üreten ve Ar-ge’ye yatırım yapan 1. ve En büyük şirketi konumuna yükseldi.
0
2015 yılında TÜBİTAK 1511 destekli Yerli Sanayi Robotun geliştirilmesine yönelik başlattığı Ar-ge projesinde, 6 Eksen Endüstriyel Robotun prototip üretimini tamamlayarak, veri toplama kartları, robot kontrolcü, gömülü yazılımlar, ara yüz yazılımları, proses yazılımları, hassas dişli ve redüksiyon mekanizmaları, kompozit özellikte döküm robotik uzuvları yerlileştirerek, robotun teknolojik komponentleri dikkate alındığında Türkiye’nin %72 yerlilik oranına sahip ilk Endüstriyel Robotunu üretmeyi başardı.
0
Türkiye’nin ilk Yerli Alüminyum yolcu vagonu üretimi için toplam uzunluğu 120 metre olan robotik birleştirme hatlarını devreye aldı. 2018 yılında I-NOVO adlı araştırma şirketi tarafından düzenlenen uluslararası yarışmada 15bin endüstriyel firma ve bu firmalara ait 500bin ürün içinden “Technology Selection” dalında robotik sistem ürünü ile ilk 3’e kalarak aday gösterildi.
0
Yurtdışı ticaret bölümü kuruldu. Dünyanın en büyük kaynak fuarı olan Almanya’daki Schweissen & Schneiden’a katılım sağlanarak, Avrupa şubesinin kurulmasında ilk adımlar atıldı. Müşterilerimiz için Workshop Gantry Robot Hattı ve Metalürjik Test İstasyonu’nu faaliyete geçirildi. TAI için Türkiye’nin ilk robotik karbon fiber sarım sistemini geliştirildi ve çalışır vaziyette teslim etti. Bu üretim kabiliyeti ile “Gökbey Helikopter” projesinin kritik bileşenleri yerli imkanlar ile üretilmeye başlandı. Arge merkezi belgesini aldı ve Arge Merkezi bünyesinde çalıştırdığı mühendis sayısını 47’ye çıkarttı.
0
Intecro, Akyurt’taki yeni mühendislik kampüsünün, entegrasyon ve üretim tesislerinin tamamlanmasıyla birlikte yeni merkezine taşındı. Anonim Şirketi olarak unvan değişikliğini tamamladı ve vizyoner bir bakış açısı ile yeni yönetim kurulunu göreve taşıdı. Sermaye artışı ile global pazarlara yönelen Intecro, Avrupa’ya İlk ihracatını Hırvatistan’a gerçekleştirdi.
0
Intecro Robotik, Zırhlı muhabere aracı için Türkiye’nin ilk robotik temelli full penetrasyon kaynak projesini OTOKAR bünyesinde tamamladı ve OTOKAR firması, bu başarıyı onure ederek “üstün başarı belgesini “ Intecro’ya verdi. Türkiye’nin ilk Multi-Robot özelliğine sahip, akıllı TIG Kaynak sistemini ROKETSAN bünyesinde tamamladı.
0
Intecro Robotik ; Savunma Endüstrisi alanında, TÜBİTAK Sage, Aselsan, MKE, Roketsan, Havelsan, Otokar, BMC gibi kurum ve kuruluşların, NEB, Som, Cirit, Yıldırım, 30mm parçacıklı mühimmat, zırhlı araç ve yerli piyade tüfeği gibi milli projelerinde üretim teknolojileri temelli çözüm ortağı haline geldi. Savunma Endüstrisi için onlarca projeyi başarı ile tamamlayarak sistem tesis etti. Otomotiv ve yan sanayi, iş makinası, tarım makinası, vagon ve raylı sistem üreticisi firmalara çok sayıda Robotik tesis çözümleri gerçekleştirildi. Intecro, 15kW fiber lazer gücüne sahip, Türkiye’nin en büyük “Lazer Birleştirme Merkezini” Tübitak-Sage’nin bünyesine tesis ederek, ülkemiz savunma endüstrisinin hizmetine açmıştır. Dünya’da sadece 3 ülkede bulunan önemli nitelikteki savunma sanayisi üretim teknolojilerinden NEB (Sığınak Delici Bomba), Korkut (Hava Savunma Silah Sistemi) ve İleri Teknoloji Robotik Birleştirme projelerinin üretim teknolojilerini geliştirip başarı ile tesis etmiştir.
0
Intecro Robotik, T.C. Sanayii Bakanlığı tarafından yüksek katma değer üreten Türkiye’nin ilk 20 Teknoloji firması arasında gösterildi. Tesislerini daha modern ve geniş imkanlar ile donatmak üzere 8.000 m2 lik alanda Robital için üretim fabrikası, Intecro için mühendislik ve entegrasyon yerleşkesi yatırımına başlandı ve yatırımlar 2015 sonu itibari ile tamamlanarak kullanıma açıldı. TÜBİTAK 1511 programı ile desteklenen 6 Eksen Endüstriyel Robotun Yerlileştirilmesi Projesine başladı.
0
Standart katalog ürünü olacak şekilde, robotik sektörüne özel ; harici eksenler, pozisyonerler, sliderlar, gantry robotlar ve çeşitli robot çevre birimleri seri olarak üretmek amacıyla Robital A.Ş kuruldu. Bu alandaki tüm çalışmalar Robital A.Ş’ye devir edildi. Intecro Robotik proje, mühendislik, Ar-ge ve entegrasyon odaklı faaliyetleri yürütürken, Robital katalog ürünü niteliğindeki robot ekipmanlarının üretimini üstlendi. Aynı yıl çeşitli Teknolojik Ürün Ödülleri takdim edildi ve Yatırım Teşvik Belgesini almaya hak kazandı.
0
Türkiye’nin ilk ve yerli “Yüksek Hacimli Kaynak süreçleri” için tasarlanan “Pillar Gantry Robotunu” Tüyap Makine fuarında görücüye çıkarttı. Süre gelen zamanda Tarım makinaları, inşaat makinaları, vinç ve iş makinaları üreticilerinin tercihi oldu.
0
Aselsan için geliştirilen “Robotik Radar Yüzey Kaplama Teknolojisi” ile savunma sanayiine giriş yaptı.
0
Intecro Robotik faaliyetlerini endüstriyel alanda genişletme kararını aldı. Türkiye’nin ilk yerli “Robotik Temelli Dizel Motor Montaj ve FMS Hattı’nı tasarlayarak Erkunt A.Ş’de tesis etti. Intecro 2010 ve 2011’deki genişlemeler ile birlikte mühendislik ve entegrasyon için kullandığı faaliyet alanını toplamda 1.000 m² ‘ye çıkardı.
0
Intecro Robotik Ltd. Şti, prototip üretim, mekanik imalat ve entegrasyon gereksinimlerini teknopark bünyesinde karşılayamayacak iş kapasitesine ulaştı ve Ostim’deki 500 m² alana sahip olan mühendislik ve imalat birimine taşındı. Endüstriyel robotik üzerine ticari ve Ar-Ge niteliği taşıyan projelerini bu lokasyonda gerçekleştirdi.
0
Kurucu ortaklar, Nanotıp ve İleri Teknolojiler Enstitüsünde öğretim görevlisi olarak sürdürdükleri akademik faaliyetlerinin yanında, teknoparkta yer alan startup firmaları Intecro Robotik Ltd. Şti’de medikal robotik alanında Arge faaliyetlerine başladı. Bu alanda yapılan çeşitli projelerde buluşlar gerçekleştirildi. Türkiye’nin ilk Yapay Görme Tabanlı Mikro Elektromekanik Sterilizasyon Sistemi de bu dönemdeki çalışmalar sonucu ticarileşmiştir.
0
Refleks Robotics Ltd. Şti. olan şirket adı ve ünvanı Intecro Robotik Ltd. Şti olarak değiştirildi. Aynı yıl kurucu ortaklarında aralarında bulunduğu akademik çalışma ekibi, Kırım Kongo Kanamalı Ateşinin tanı/teşhis operandı için KN2 Robotik Tanı Sistemini ve High Speed DNA Sampling Kit’ini geliştirdi.
0
Kurucu ortaklar, Devlet Planlama Teşkilatı’nın daveti ile İstanbul’dan Ankara’ya taşındı ve NanoTıp İleri Teknolojiler Enstitüsünde NEMS / MEMS (Nano/Mikro Elektromekanik Sistemler) alanında akademik çalışmalara katıldı. Refleks Robotik faaliyetlerini geçici olarak Gazi Üniversitesi bünyesindeki Teknopark bölgesinde sürdürmeye devam etti.
0
Japon ve Alman menşeili robot üreticisi firmalar ile iş anlaşmaları yapılarak proje faaliyetlerine başlandı.
0
İlk Ar-ge deneyimi Stewart platformu ve delta robot üzerine Ar-ge çalışmalarına başladı, 2007 yılında ilk prototiplerini üretti.
0
Intecro Robotik A.Ş kurucuları, Intecro firma ünvanı ile ticari faaliyetlerine başlamadan önce, Refleks Robotik LTD ŞTİ. adı altında ilk olarak İstanbul’da faaliyete başlanmıştır. Endüstriyel uygulamalara yönelik olarak delta robotlu paketleme ve montaj çözümlerini geliştirmek sureti ile ticari hayatını sürdürmüştür.
Back To Top